....:::ikimizedair:::....
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

....:::ikimizedair:::....

En Eglenceli Forum Sitesi...

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

::: TANRIYA MEKTUP ::: (KOMİH)

YazarMesaj
Misafir
Misafir

::: TANRIYA MEKTUP ::: (KOMİH) Empty
MesajKonu: ::: TANRIYA MEKTUP ::: (KOMİH)   ::: TANRIYA MEKTUP ::: (KOMİH) Icon_minitimeSalı Haz. 10, 2008 11:27 pm

Adam o gün isten kovulmuş, bakkala kasaba, manava her yere borç.Dışari çıkamaz hale gelmiş.Çoluk-çocuk evde aç.Gariban ne yapacağını bilmez halde 1 haftadır ailesiyle açlıktan kıvranıyor.Ne yapayım ne edeyim derken ; birden aklına bir fikir gelir,
-Oturayım TANRI ma mektup yazayım,o benim halimden anlar ,bana acır ve yardim eder. adama baslar mektup yazmaya.
-Tanrım halimi görüyorsun, bakkala manava, kasaba, arkadaşlara her yere borç. vallahi dışarı çıkamaz hale geldim. ne olursun bana acilen 500 ytl gönder de borçlarımı ödeyeyim ve aileme bakayım.. diye yazar ve zarfın üzerine SAYIN:TANRI,YER:CENNET yazıp postaya atar.Postada memurlar mektupları Tasnif ederken bu ilginç mektupla karşılaşır. Biri
-Arkadaşlar su ilginç mektubu açalım ve okuyalım.Bakalım ne yazıyor.Postayı açarlar ve adama çok acırlar.Hemen aralarında para toplamaya karar verirler. 300 ytl kadar toplayıp adamın adresine postalarlar.
Postayı alan adam parayı görünce çok sevinir ve Tanrısına çok teşekkür eder ve borçlarını dağıtmaya başlar.Bakkal, manav ,kasap v.s yerlere uğrar borçlarını dağıtır.Sonra eve erzak alır ve çocuklarının karnını doyurur.Bir müddet böyle idare eder.
fakat para daha sonra yetmez.adam iste bulamamıştır.Ben en iyisi mi tekrar Tanrı ma mektup yazayım da bana para göndersin O benim halimden anlar bana acır ve bana para gönderiri der ve baslar mektup yazmaya.
-Tanrım daha evvel gönderdiğin parayı aldım sana çok teşekkür ederim. seni çok seviyorum. Fakat gönderdiğin para yetmedi. Henüz iş de bulamadım . bana acilen 500 ytl daha gönder.Yanlız parayı gönderirken bu üç kağıtçi-sahtekar postacılarla gönderme. daha evvel gönderdiğin 500 ytl nin 200 ytl sini çalmışlar.
adios_bebe_mod
MODERATÖR
MODERATÖR
adios_bebe_mod

::: TANRIYA MEKTUP ::: (KOMİH) Empty
MesajKonu: Geri: ::: TANRIYA MEKTUP ::: (KOMİH)   ::: TANRIYA MEKTUP ::: (KOMİH) Icon_minitimeC.tesi Haz. 21, 2008 11:50 am

paylaşım için saol
http://hopppa.tr.gg

::: TANRIYA MEKTUP ::: (KOMİH)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-